בית פנימי תקשור

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

בית – תקשור על בית פנימי 10.10.17 (נעשה בפני קבוצת נשים)

המילה בית מייצרת תגובה רגשית חזקה. מערכת היחסים שלנו עם המילה בית ומה שעומד מאחוריה מאד רגשית.
הדבר השני שקורה אחרי יצירת ה"אני" זה הצורך בתחושת שייכות, הבית הוא זה שנותן את תחושת השייכות. כל פעם שאדם עומד לעשות שינוי או מתפתח למקום הבא שלו, זה קורה ביחס לבית. גם ביחס לבית הביולוגי שלו (אי אפשר לנתק את הקשר הזה) וגם ביחס לבית שהוא.
ברגע שהנשמה נוצרה, יצאה מהבית, מהמקור שלה, אלוהים, היא נמצאת בתהליך חיפוש אבל הבית הוא בעצם אלוהים. [כל אחד מה שאלוהים, עבורו]. כל פעם שהנשמה פוגשת באלוהים בתוכה (הניצוץ שקיים בה) או מחוץ לה, היא יודעת שהיא בבית.
בתהליך החיפוש אחר בית או בתהליך בניה או תכנון, ולא משנה כאן באיזה פועל משתמשים, בהקשר של בית, מתבקש לשאול; "מה זה אלוהים עבורי?"
לא במובן הדתי. אלוהים זה המקום של יכולת הבריאה של הנשמה, יכולת הבריאה של האדם, את מסלול חייו.
המקום בו אתן מזהות שאתן בוראות משהו, הבריאה היא מתוך הבית שלכן. כמו שאתן יולדות ילד מתוך הגוף שלכן, אותו הדבר בבריאת מצבים, מהלכים, מוצרים, כל דבר חדש.
המקום של ההתחברות לבית זה המקום של התחברות לשאלה "מה זה עבורי להיות אלוהים" במובן האנושי. למקום בורא, למקום יוצר.

כשנכנסים למקום הבורא, משהו בפנים מתרחב ומתעמק, לא חשוב כיוון ההתרחבות, לכל אחד ברגע נתון נדרש מימד אחר, בתוך הבית. אחד צריך את האדמה של הבית, אחד את הקירות והאחר את הגג.
חשוב לשים לב למערכת היחסים שלנו עם הבית, עד כמה אנחנו זקוקות לתמיכה של הבית, עד כמה אנחנו מרגישות כבר בבית. אלו שאלות שעוסקות במערכת יחסים עם בית.

עיתוי השאלה: לקראת סוף חג הסוכות, בקבוצת נשים דנו בשאלה מה נדרש לנו כרגע כדי לנוע קדימה ולצמוח בשנה החדשה. זהינו שהמכנה המשותף זה הבית הפנימי ומה שקורה איתו כרגע. התקשור הגיע כתשובה לנושא שעסקנו בו.

עוד מאמרים
WhatsApp Image 2017-10-10 at 11.24.45(1)

תגובות


  1. בורכתי. הייתי נוכחת בתיקשור והוא ממשיך להדהד.
    תודה ענת על הלב הרחב והנתינה שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

בחזרה למעלה